Laadal on alati meile kõigile midagi pakkuda olnud – olgu selleks kustumatud mälestused oma tulevasse elukaaslasesse armumisest; mõni põnev kaup, mis laadalt kaasa ostetud; mõni tore seik püünel (laval) toimuvast; oluline ajalooline infokild, mida oled kelleltki teiselt kuulnud; meeldejäänud külalegend või meenub aeg, kui veel ise laadal kauplemas sai käidud? Need ja paljud teised toredad mälestused hoiavad meie traditsiooni elus ja kutsuvad rahvast igal suvel ikka ja jälle Mihklisse kokku. Kui oled valmis enda ja oma sugulastelt-tuttavatelt kuuldud mälestusi või põnevat pildimaterjali teistega jagama, siis tee seda alloleva vormi abil või saates kiri e-posti aadressile folkloor@mihklilaat.ee.
Ühel esimestest laatadest, vist lausa esimesel laadal oli müügis veel hulganisti igasugu loomi ja linde, alates kanatibust ja lõpetades hobustega. See oli aeg, kus kõik see talude värk oli alles…
See on lõik Mihkel Martna raamatust “Külast”, J. ja h. Paalmanni trükk. Tallinnas 1914. Raamat räägib talurahva elu-olust Koonga vallas 1860-nendail. Oli talupojal loomi müüa, siis wiis ta need sügisel…
Minu sündimise kohas langes sügisene pealaat Mihklipäewa peale ja muutus seega iseäraliseks terwe kihelkonna piduks, sest et Mihklipäew kiriku nimepäew oli. Noor ja wana tõttas laadale, külad ja talud oliwad…